Sarajevo nastavlja sa dobrim partijama: Bordo tim savladao aktuelnog prvaka Crne Gore

Sarajevo je u Antaliji igralo meč sa aktuelnim prvakom Crne Gore, momčadi Budućnosti iz Podgorice, a ekipa Husrefa Musemića je slavila pobjedu od 2:0.

Prvu šansu na utakmici su imali gosti, ali udarac sa vrha šesnaesteca je otišao pored gola.

Odmah u drugoj minuti susreta Velkoski je pokušao ali golman gostiju brani njegov udarac.

Nakon deset minuta igre svoje udarce su oprobali Ahmetović i Hebibović, ali promjene rezultata nije bilo.

U 13. minutu Sarajevo je povelo. Hebibović odlično ubacuje sa desne strane, a Ahmetović udarcem glavom pogađa za vodstvo.

Do kraja prvog poluvremena najviše se istakao Rahmanović koji je imao tri odlične prilike, ali nije uspio zatresti mrežu Crnogoraca, te se na odmor otišlo sa 1:0 u korist Sarajeva.

Sarajevo je i u nastavku krenulo ofanzivno, a nakon nekoliko opasnih napada Bordo tim je povećao vodstvo.

Naime, igrala se 59. minuta kada se Rahmanović odlično oslobodio svojih čuvara i prizemnim udarcem doveo Sarajevo do vodstva od 2:0.

U 64. minutu Budućnost prijeti iz slobodnog udarca ali Pavlović je siguran.

U 76. minutu svoj udarac je oprobao Radovac, ali golman gostiju je siguran.

U posljednjih deset minuta igra se je stišala, ali vrijedi izdvojiti udarac gostiju sa vrha šesnaesterca koji odlazi pored gola Bordo ekipe.

Do kraja meča više nije bilo golova, pa je Sarajevo zasluženo slavilo sa 2:0, čime je bh. tim okončao zimske pripreme u Antaliji pred proljetni dio sezone.

Sarajevo – Budućnost 2:0 (Ahmetović 13’, Rahmanović 59’)