Sarajevo nastavilo pobjednički niz: Krste Velkoski iz penala presudio Slobodi

Sarajevo je večeras na Koševu dočekalo Slobodu i upisalo novu pobjedu, a ovaj put su slavili s minimalnih 1:0.

Počelo je loše za Bordo tim. Već u drugoj minuti je veliku priliku imao Said Husejinović, koji se našao sam pred golom Sarajeva, ali je promašio nemoguće.

Sarajevo uzvraća desetak minuta kasnije, Hebibović je bio u odličnoj situaciji, nesebično je uposlio Ahmetovića koji promašuje zicer.

Do kraja poluvremena je Bordo tim bolje stajao na terenu, ali nisu napravili izgledniju priliku pa se na odmor otišlo bez golova.

Drugo poluvrijeme donosi nešto slabiji fudbal, a u 60. minuti je dosuđen penal za domaće.

Ignjatović je igrao rukom, a Dragan Petrović pokazuje na bijelu tačku. Iz penala je pogodio Krste Velkoski i donio prednost svom timu.

U 78. minuti je zaprijetio Adžem nakon prekida, a par minuta poslije veliki nesporazum Kovačevića i odbrane Sarajeva ne koriste fudbaleri Slobode.

Do kraja nije bilo promjene rezultata, pa je Sarajevo upisalo i petu pobjedu u nizu u Premijer ligi BiH. Za Slobodu je ovo treći vezani poraz, a u međuvremenu su eliminisani i u Kupu BiH.

Sarajevo – Sloboda 1:0 (Velkoski 61'(p))

SARAJEVO: Kovačević, Pidro, Adukor, Mujakić, Hebibović, Stanojević, Rahmanović, Velkoski, Crepulja, Ahmetović, Tatar.

SLOBODA: Vukliš, Adžem, Pršeš, Husejinović, Baraban, Ivetić, Beganović, Vidović, Hadžanović, Alispahić, Ignjatović.