Sarajevo izvuklo bod u Doboju kod Kaknja: Ahmetović junak Bordo ekipe

Sarajevo je u četvrtom kolu gostovalo kod ekipe Mladosti, a na kraju je bilo 1:1.

Sarajevo je odlučno otvorilo susret, te je već u osmoj sekundi preko Hadžića moglo stići do vodstva u Kaknju, ali Velić ga je odličnom odbranom osujetio. Bordo ekipa je i nakon ove šanse nastavila napadati i stvarati šanse pred golom Mladosti, te je Hadžić ponovo prijetio nakon kornera, ali njegov udarac glavom zaustavio je Velić.

Ekipa Edisa Mulalića je u prvom dijelu igre bila neprepoznatljiva, te je Bordo tim cijelim tokom istog dominirao, ali bez velikog uspjeha.

Najvažniji detalj prvog dijela igre je viđen pred sami kraj istog, kada Arežina odlično centrira, a Zahirović loptu šalje iza leđa Pavlovića i tako dovodi Kakanjce u vodstvo u 43. minuti.

U drugom poluvremena Mladost je zaigrala mnogo bolje,  kontrolisali su igru, ali Mulalićevi momci nisu uspjeli oziljnije ugroziti mrežu Sarajeva.

Tim sa Koševa je pred sami kraj susreta preuzeo inicijativu, te je nakon centaršuta Stojanovića, rezervista Ahmetović u 89. minuti pogodio za izjednačenje rezultata i tako postavio konačan rezultat utakmice 1:1.

Mladost – Sarajevo 1:1 (Zahirović / Ahmetović)

Sarajevo: : Pavlović, Hodžić, Stanojević, Novaković, Kuzmanović, Sarić, Rahmanović, Velkoski, Ivetić, Bekić, Hadžić.

Mladost: Velić, Benović, Metalsi, Zahirović, Aganspahić, Arežina, Lazić, Čomor, Šećerović, Hiroš, Isaković.