Sarajevo golijadom okončalo pripreme u Antaliji: Sjajno izdanje Resića, Šabanović pocrvenio

Sarajevo je u posljednjem pripremnom meču u Antaliji remiziralo rezultatom 3:3 protiv gruzijskog tima Saburtala.

Kao što je i najavljeno, Husref Musemić je priliku pružio fudbalerima koji jučer nisu igrali protiv Astane, a utakmica je ponudila obostrano otvoren fudbal sa mnoštvom prilika i pogodaka.

Već u 2. minuti Rolović je doveo Saburtalo u vodstvo, ali je Sarajevo preko Handžića u 14. minuti uspjelo poravnati na 1:1. Ipak, Gruzijci su na odmor otišli vodstvom 2:1, jer je Rolović u 45. minuti postigao svoj drugi gol na susretu.

U nastavku je koševski tim stigao do brzog preokreta na krilima raspoloženog Ševkije Resića. Mladi fudbaler je prvo asistirao Šišiću za poravnanje u 54. minuti, a zatim je u 66. postigao lijep gol za vodstvo Sarajeva 3:2.

Ipak, Saburtalo je u 75. minuti uspio da izjednači za konačnih 3:3, a Sarajevo je posljednjih desetak minuta igralo sa igračem manje nakon isključenja Halida Šabanovića.

FK Sarajevo – FC Saburtalo 3:3 (Handžić 14’, Šišić 54’, Resić 66’ / Rolović 2’, 45’)

FK Sarajevo: Džafić, Cruz (od 46. Resić), Šofranac, Dupovac, Kurdić (od 46. Salčin), Mustafić, Šabanović, Bekić (od 55. Đokanović), Šišić, Handžić, Jahić.

FC Saburtalo: Shelikhov, Tevzadze, Kakubuva, Tsnobiladze, Mali, Altunashvili, Tera, Gvaradze, Shindagoridze, Rolović, Dvalishvili.