Sarajevo bolje i u revanšu od Zrinjskog: Bordo tim nastavlja pohod ka duploj kruni

Ekipa Sarajeva je treći polufinalista Kupa Bosne i Hercegovine!

Fudbaleri bordo tima uspjeli su potvrditi prednost iz prve utakmice sa Koševa od 1:0 i ponovo slaviti istim rezultatom i pod Bijelim brijegom.

Golova je moglo biti više da golmani, pogotovo Ivan Brkić, nisu bili vrhunski raspoloženi.

Prvu priliku je imao Zrinjski preko Šovšića, ali je njegov udarac odbranio Kovačević, a onda na drugoj strani čudesne odbrane Brkića.

Nakon centartšuta je šutirao Hebibović, a onda i Ahmetović, ali je Brkić panterskim intervencijama spasio svoj gol.

U finišu poluvremena nova velika šansa za Šovšića. Dočekao je povratnu loptu na 11 metara od gola Kovačevića, ali je šutirao katastrofalno i lopta je otišla pored gola.

Nastavak je donio nešto manje uzbuđenja. Sarajevo je bilo sve opreznije i defanzivnije, pa Zrinjski nije uspijevao napraviti nešto više pred golom gostiju.

Veliku je priliku imao Staniša Mandić u 90. minuti susreta. Izašao je sam pred Kovačevića, pokušao ga lobovati ali je to jako loše učinio.

Benjamin Tatar postiže gol u sudijskoj nadoknadi i donosi novi trijumf Sarajevu, koje je tako nastavilo pohod na duplu krunu, koja se čini sve realnijim ciljem…

Podsjećamo, danas su ranije polufinale obezbijedile ekipe Sloge iz Gornjeg Crnjelova i TOŠK-a iz Tešnja.

Zrinjski – Sarajevo 0:1 (Tatar 90+’)

Zrinjski: Brkić, Gojković, Galić, Barišić, Čirjak, Stojkić, Jakovljević, Rustemović, Šovšić, Mandić, Kadušić.

Sarajevo: Kovačević, Stanojević, Lazić, Hebibović, Ahmetović, Rahmanović, Velkoski, Mujakić, Bekić, Crepulja, Halilović.