Sanjin Pehlivanović osvajač prestižnog turnira Zagreb Open

Četverostruki prvak Evrope u bilijaru, Sanjin Pehlivanović, pobjednik je prestižnog turnira Zagreb Open u seniorskoj konkurenciji.

Petnaestogodišnji Pehlivanović je osvojio izuzetno jak turnir u kojem je učestvovalo 128 renomiranih imena svjetskog bilijara među kojim je bio i Earl Strickland, jedan od najpopularnijih ikada, a do titule je došao nakon što je slavio nad nekolicinom već afirmisanih i popularnih svjetskih imena.

Vrhunskom igrom Pehlivanović je osvojio turnir u Zagrebu koji je bio epicentar dešavanja u svijetu bilijara proteklog vikenda. Redom su “padali” Zoran Svilar, Roberto Bartol, Mario He i na kraju u finalu odlični rumunjski igrač Ioan Ladanyi.

Pehlivanović je u finalu slavio protiv Rumuna rezultatom 8:5 i tako se okitio titulom šampiona Zagreb Opena u organizaciji EBK Sesvete.