Rukometna reprezentacija BiH sigurnom pobjedom protiv Estonije počela kvalifikacije za SP

Muška rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pobjedom nad Estonijom rezultatom , u Skenderiji pred 4000 gledalaca otvorila je novi ciklus kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo

Zmajevi su odlično otvorili meč i poveli su sa 3:0, a iako se nakon toga igralo gol za gol, sredinom prvog dijela Šumanovi izabranici su ubacili u brzinu više i konstatno su povećavali prednost.

U 22. minuti bilo je 12:7, a zahvaljujući kvalitetnoj igri u oba pravca do isteka prvog dijela povećali smo vodstvo na 18:10 i već tada je meč praktično bio riješen.

Nastavak je donio nešto ležerniju igru našeg tima, pa je Estonija u 44. minuti uspjela da smanji na 23:18. Gosti su zatim su uspjeli da se u nekoliko navrata približe i na četiri pogotka zaostatka, ali u tim trenucima razigrao se sjajni Panić koji je sa tri vezana gola definitivno riješio meč i na kraju je bilo 31:24.

Sjajnu partiju pružio je Vranješ sa osam golova, Panić je dodao sedam, a Prce pet. Veoma raspoložen je bio i Benjamin Burić sa 15 odbrana. Kod Estonaca solidan je bio Johhanson sa pet pogodaka.

Naredni meč kvalifikacija BiH ponovo će igrati protiv Estonije, 28. oktobra u Tallinnu.