Rukometaši Barcelone klupski prvaci svijeta!

Barcelona je novi klupski svjetski šampion pošto je u finalu IHF Super Globea u Dohi savladala dvostrukog osvajača titule Fuchse Berlin rezultatom 29:25.

Barca je meč otvorila sjajno i povela sa 10:5, da bi se Berlinci u nastavku vratili u igru, izjednačili, a onda stigli do prvog i jedinog vodstva u 42.minuti, kada je Zaccrison pogodio za 18:17. Potom je Perez de Vargaz na golu Katalonaca bio sjajan, a Rivera i Tomas dodali gas i Barcelona na kraju rutinski dolazi do velike pobjede koja joj je donijela ček od 500.000 dolara.

Rivera je bio najefikasniji sa 9 golova, dok je Tomas postigao pet. Kod Berlina Nenadić, Wiede i Schmidt su postigli po pet golova.

Vardar je u borbi za bronzu i 150.000 dolara očekivano deklasirao katarski Al-Saad rezultatom 37:19. U makedonskom timu najefikasniji je bio Daniel Shishkarev sa osam golova.