Royal Jelly Liga srednjih škola: U finalu Medicinska škola Bjelave i Ugostiteljsko-turistička škola

Odigrani su polufinalni mečevi Royal Jelly Lige srednjih škola. U dramatičnim susretima, s jednim golom razlike, pobjede su slavili Srednja medicinska škola Bjelave i Srednja ugostiteljsko-turistička škola.

Ovaj projekat podržali su Royal Jelly, FIT keks, Sprind, te Coca-Cola HBC B-H d.o.o Sarajevo sa vodom OlimpijaPridružite se i našoj Facebook stranici Liga srednjih škola.

Srednja saobraćajna škola – Srednja medicinska škola Bjelave 2:3 (Šašivarević, Mustafić / Karišik x2, Bešić)

Saobraćajna škola je povela je odmah na početku utakmice golom Sandra Šašivarevića. U nastavku Medicinska škola Bjelave bila je nešto bolja i došla do preokreta do kraja prvog poluvremena. Alija Karišik je izjednačio na 1:1, a Hamza Bešić postigao je sjajan gol glavom da sedam metara za 2:1. Sredinom drugog poluvremena, golom Belmira Mustafića, Saobraćajna škola došla je do izjednačenja, a odmah nakon toga Karišik je drugim golom donio novu prednost Medicinskoj školi Bjelave. Saobraćajna škola u finišu utakmice imala je veliku šansu, ali rezultat se nije mijenjao.

Srednja škola za saobraćaj i komunikacije: Ervin Ribić, Kenan Rizvanović, Mahir Hafizović, Arnes Kurahović, Safet Fejzić, Edis Mušović, Ifran Dacić, Sandro Šašivarević, Semir Krakonja, Alen Rizvan, Belmir Mustafić, Ermin Omanović.

Srednja medicinska škola Bjelave: Adis Zulčić, Ermin Mirvić, Vedad Čutuk, Kenan Mirvić, Belmin Avdić, Alija Karišik, Belmin Zulfalari, Hamza Bešić, Mersin Saljević.

Srednja ugostiteljsko-turistička škola – Srednja mašinska tehnička škola 2:0 (Sarvan, Semić)

U prvom dijelu prvog poluvremena nije se dešavalo ništa značajnije, da bi u drugom dijelu Mašinska tehnička škola bila mnogo opasnija. Napravili su nekoliko prilika, a najviše je prijetio Šahbazović. U finišu prvog poluvremena Ugostiteljsko-turistička škola imala je dvije velike šanse, ali ostalo je 0:0. Mašinska tehnička škola igrala je veoma lijepo u drugom poluvremenu i stvarala prilike, a sve promašaje kaznio je Deni Sarvan i donio prednost Ugostiteljsko-turističkoj školi od 1:0. Mašinska tehnička škola u nastavku je imala dosta šansi, a Đokanović je pogodio prečku. Odmah nakon toga Semić je pogodio za konačnih 2:0.

Srednja ugostiteljsko – turistička škola: Imer Ahmeti, Rijad Mahović, Nedim Divjan, Armin Semić, Salem Ogrešević, Deni Sarvan. Mirza Hasančić, Faris Cernica, Kerim Bajramović, Haris Baličevac, Benjamin Šetkić.

Mašinska tehnička škola: Belmin Dizdarević, Emir Kolak, Dražen Liješnić, Andrej Đokanović, Aleksa Vintonji, Nemanja Nikolić, Kenan Šahbazović, Adin Čičkušić, Mirza Brdarić, Edvin Čardaković, Zoran Blagojević, Kenan Dervišagić, Aldin Mulahmetović.