Roma slavila, Džeko ušao s klupe i pogodio

Ekipa Rome slavila je na domaćem terenu protiv Sassuoloa rezultatom 3:1, a Edin Džeko postigao je novi pogodak za Vučicu.

Stvari po domaću ekipu nisu krenule baš najbolje jer je Defrel u 9. minuti šokirao Olimpico i doveo Sassuolo u vodstvo, da bi samo sedam minuta nakon toga, preciznim prizemnim udarcem rezultat na početak vratio Pardes.

Do poluvremena Roma je pokušala stići do prednosti, a u takvoj namjeri uspjeli su tek u trećoj minuti sudijske nadoknade kada Salah postiže gol za vodstvo Rimljana.

Edin Džeko u igru je ušao u 60. minuti jer je meč počeo s klupe, a samo osam minuta nakon ulaska na teren iskoristio je asistenciju Strootmana i pogodio za 3:1.

To je bio Džekin 31. pogodak u svim takmičenjima.

Do kraja meča, Roma je sačuvala prednost i tako ostala idalje u kakvoj-takvoj trci za titulu prvaka.