Roma prokockala prednost od dva gola: Džeko asistent u remiju protiv Chieva (VIDEO)

U prvom današnjem meču 4. kola Serije A snage su odmjerili Roma i Chievo na Olimpicu.

Rimljani su, na žalost domaćih fanova, prokockali vodstvo od 2:0 i morali se zadovoljiti sa samo jednim bodom, prije svega zbog porozne odbrane koja je klošim reakcijama dozvolila gostima da se vrate u utakmicu.

Roma je povela preko Stephanea El Sharaawyja već u 10. minuti, da bi 20 minuta kasnije prednost domaćina udvostručio Bryan Cristante nakon sjajnog prijema lopte i asistencije Edina Džeke u šesnaestercu Chieva.

Ipak, u drugom poluvremenu ekipa iz Verone je “oživjela”. Prvo je Rigoni smanji na 2:1 u 52. minuti, da bi Mariusz Stepinski u 83. minuti donio iznenađujući egal.

Do kraja susreta Roma je napadala, jednu sjajnu priliku imao je i Džeko, ali je vratar Sorrentino ipak uspio sačuvati mrežu u samoj završnici.