Remi ženskih fudbalskih reprezentacija BiH u kontrolnoj utakmici

Kontrolna utakmica između kandidatkinja za „A“ reprezentaciju iz Premijer ženske lige BiH i „U-19“ selekcije odigrana je danas u Trening centru NS/FS BiH u Zenici i završena je neriješenim rezultatom 2:2.

Juniorke do prednosti dolaze u 10’. Sofija Krajšumović je ušla u protivnički kazneni prostor po desnoj strani i pogodila suprotni ugao gola Elme Kundić za 0:1.

Tri minute poslije prednost je udvostručena. Brzonoga Krajšumović je ovaj put prošla po lijevoj strani, odigrala povratnu loptu za Sarah Spahić koja je precizna sa desetak metara.

Dobru priliku seniorke su propustile u 37’. Esmeralda Mujkić je prošla po lijevoj strani i proslijedila loptu do Marine Lukić koja neometana sa penala šutira u golmanicu Nikolinu Todorić.

U finišu prvog poluvremena Krajšumović je još jednom pretrčala protivničke odbrambene igračice, ali je njen šut sa ivice šesnaesterca zaustavila Kundić.

Igračice iz PŽL su smanjile prednost juniorki u 56’. Ulmija Lužić je centrirala sa lijeve strane, a Nikolina Vujadin je glavom loptu prebacila ka Esmeraldi Mujkić koja postiže pogodak.

Krajšumović je svoju brzinu iskoristila i u 65’ kada je zaobišla i istrčalu golmanicu Ednu Mašić, ali nije bila precizna sa distance.

Kapitenka seniorske ekipe Valentina Šakotić je u 87’ izvela korner, a najviša u skoku je bila Branka Bagarić čiji pokušaj glavom Iman Šljivo odbija u polje. U nastavku akcije iz povoljne pozicije u kaznenom prostoru ni Mujkić nije bila precizna.

Marina Lukić je izjednačila rezultat u 90’ odličnim udarcem sa preko dvadeset metara sa desne strane. U sudijskoj nadoknadi nije bilo prilika i ostalo je 2:2.

Ženska „A“ reprezentacija BiH (PŽL)-Ženska „U-19“ reprezentacija BiH 2:2 (0:2)

Trening centar NS/FS BiH, Zenica.

Sutkinja: Amina Gluho.

Pomoćne sutkinje: Nejra Halać, Medina Šut.

Golovi: 0:1 Krajšumović (10’), 0:2 Spahić (13’), 1:2 Mujkić (56’)., 2:2 Lukić (90’).

Žuti kartoni: Akelić (U-19).

BIH PŽL: Elma Kundić, Valentina Šakotić, Ulmija Lužić, Nikolina Vujadin, Vukica Mićanović, Vesna Njeguš, Lejla Koluh, Branka Bagarić, Marina Lukić, Mia Kuljanin, Esmeralda Mujkić. Igrale su još: Edna Mašić, Minela Džaferović, Albina Butković, Adelisa Hromo, Nafija Rahmanović. Selektorica: Samira Hurem.

BIH U-19: Nikolina Todorić, Dušica Lukić, Lara Ganić, Alma Šečić, Tijana Pejić, Sabina Behrem, Anđela Mitrović, Sarah Spahić, Ines Ružić, Marija Damjanović, Sofija Krajšumović. Igrale su još: Iman Šljivo, Josipa Musa, Maja Hrelja, Envera Akelić, Emka Bašić, Asja Buljubašić, Marija Doko. Selektor: Dragan Jevtić.