Remi Željezničara i Slobode u nezanimljivom duelu polufinala Kupa BiH

Fudbaleri Željezničara i Slobode remizirali su rezultatom 0:0 u prvoj utakmici polufinala Kupa Bosne i Hercegovine odigranoj na Grbavici.

Uvjeti na stadionu Grbavica danas su bili izuzetno dobri, ali to nije pomoglo igračima da prikažu atraktivnu partiju.

Nešto bolje u meč ušli su Tuzlaci, koji su u 13. minuti zaprijetili preko Bekića, ali se istakao sjajni Vedran Kjosevski. Uslijedio je miran period u kojem je Željezničar imao posjed lopte, ali Sloboda nešto konkretnije napade.

Plavi su potencijalno najbolju priliku imali u posljednjoj minuti prvog dijela kada je Stojan Vranješ izveo slobodan udarac sa linije šesnaesterca. Azir Muminović je u dva navrata morao da reaguje, a odbrana Tuzlaka otklonila je opasnost.

Izabranici Admira Adžema znatno bolje zaigrali su u drugom dijelu. U 46. minuti veliku priliku propušta Stojan Vranješ nakon kornera, kada je sa svega nekoliko metara udaljenosti pogodio gostujućeg golmana.

Sličnu priliku domaći su propustili i nakon sat vremena igre. Također je u pitanju bio korner za domaće, a ovaj put nakon sjajnog udarca Zakarića nisu se snašli Kajkut i Osmanković. Tačnije, iskusni napadač je zasmetao defanzivcu Plavih da postigne gol iz blizine.

Najbolju priliku za goste u 81. minuti propustio je Smajić. Rezervista je glavom iz blizine šutirao preko gola Kjosevskog.

Željo odgovara prilikom Zajmovića u 84. minuti kada je odlično prošao, ali šutirao pored gola sa distance.

Željezničar – Sloboda 0:0

Stadion: Grbavica. Gledalaca: /. Sudija: Tomislav Čuić (Tomislavgrad). Žuti kartoni: Vranješ (Željezničar) Rustemović (Sloboda).

Željezničar: Kjosevski, Kajkut, Graovac, Mehremić, Ramović (od 11. Crnov (od 77. Zajmović)), Zakarić, Šabanadžović (od 58. Blagojević), Hadžić, Vranješ, Osmanković i Modić.

Sloboda: Muminović, Terzić, Škahić, Rustemović, Todorović, Bekić (od 46. Smajić), Grahovac (od 90. Salihović), Lazevski, Osmanagić, Husić i Ignjatović.