Remi u prvom polufinalnom duelu: Arsenal izdržao na Stamford Bridgeu

Prvi susret polufinala Liga kupa Engleske između Chelseaja i Arsenala završen je bez golova, pa ćemo tako finalistu saznati nakon duela na Emiratesu.

Iako golova nije bilo, ne može se reći da nismo ništa vidjeli u ovom duelu. Fudbaleri Chelseaja su kontinuirano bili bolji rival, ali su, što nespretnost u realizaciji, što odlični Ospina, rezutirali remijem bez golova.

Ospina je prvi put dobro intervenisao u 24. minuti kada je spriječio Victora Mosesa da pogodi, a onda je u finišu prvog dijela odbranio Fabregasov pokušaj.

U drugom dijelu Plavci su još ofanzivnije krenuli ka golu Topnika, a nekoliko minuta gosti nisu mogli da iznesu loptu na protivničku polovinu. Smjenjivale su se prilike za Mosesa, Christiansena i Moratu, no bez promjene rezultata.

Kako je meč odmicao kraju, tako je i Arsenal uspostavljao svoju igru. Gosti su na kraju izdržali i odluka će pasti u revanš susretu na Emiratesu. U drugom polufinalu Manchester City je protiv Bristol Cityja osigurao prednost rezultatom 2:1 u prvom duelu.