Remi protiv Željezničara: Krupa ponovo zakuhala borbu za titulu

Fudbaleri Krupe ponovo su priredili malo iznenađenje ove sezone u Premijer ligi BiH i odigrali na svom stadionu neriješeno protiv Željezničara, 1:1.

Plavi su tako propustili priliku da eventualnim trijumfom naprave ogroman korak prema tituli državnog prvaka, ali i dalje su na čelu tabele te ostaju prvi favoriti za osvajanje trofeja.

U prvom poluvremenu nekoliko solidnih prilika propustile su obje ekipe, da bi Samir Bekrić u 28. minuti iskoristio konfuziju u odbrani domaćih i sjajnom reakcijom loptu prebacio preko golmana Kutića za 1:0. Do kraja poluvremena Krupa je podigla intenzitet igre u ofanzivi, ali bez boljih prilika.

Početkom drugog dijela Željo je imao nekoliko polušansi, ali do gola ipak dolazi Krupa i to kakvim pogotkom Barića. Rijetko viđen eurogol na našim terenima, šutem iskosa s nekih dvadesetak metara. U narednih pola sata obje ekipe su stvarale šanse, ali bolje prilike je definitivno propustila Krupa. To se posebno odnosi na Koljića, koji nije iskoristio stopostotnu šansu i pucao pored praznog gola.

KRUPA: Kutić, Redžić, Jašarević, Koljić, Ljubenović, Vukotić, Milutinović, Kartal, Aleksić, Milanović, Barić (Dujaković).

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, S. Stevanović (Stojanović), Boccaccini, Marković, Bekrić, Blagojević (Nikolić), Bogičević, Stanić, Zakarić (Crnov), Lendrić, M. Stevanović.