Redsi navijali za Bluese: Liverpool ostaje lider, City poražen na Stamford Bridgeu

Manchester City više nije lider na tabeli engleskog Premiershipa. Oni su nakon poraza od Chelseaja na Stamford Bridgeu vrh prepustili Liverpoolu, koji je danas bio ubjedljiv protiv Bournemoutha (4:0).

Nije djelovao City kao ona ekipa iz prethodnih 15 kola, pogotovo u drugom poluvremenu, a ekipa Maurizija Sarrija je to iskoristila i slavila veliki trijumf (2:0).

Vodstvo je Chelseaju donio sjajni N'golo Kante, koji je priredio hladan tuš Građanima u najgorem mogućem trenutku. Pogodio je u posljednjoj minuti prvog poluvremena i tako osigurao prednost svom timu za nastavak.

Ekipa Pepa Guardiole je jako loše odigrala drugo poluvrijeme, a utakmica je riješena dvanaest minuta prije kraja.

Tada je nakon kornera i ubačaja Edena Hazarda, najboljeg pojedinca ovog meča, pogodio David Luiz za veliko slavlje na Stamford Bridgeu i prvi ovosezonski poraz Građana.

Slave ovaj trijumf i navijači Liverpoola, koji je sada novi lider Premiershipa s bodom prednosti u odnosu na City.