Real u neizvjesnom meču savladao Panathinaikos i poveo u seriji

Košarkaši madridskog Reala poveli su u seriji play-offa Eurolige protiv Panathinaikosa rezultatom 2:1, nakon pobjede na svom terenu rezultatom 81:74.

Meč bolje otvaraju domaći koji su imali prednost tokom većeg dijela prve četvrtine, ali se Grci pred kraj vraćaju i rezultatom 17:17 završila se prva dionica.

Nešto slično desilo se i u nastavku prvog poluvremena, s tim da je na odmor Real otišao sa plus šest.

Neizvjesnost se nastavlja u trećoj i četvrtoj dionici. U nekoliko navrata Madriđani su imali i dvocifrenu prednost, ali se gosti u finišu vraćaju pa su posljednje dvije minute meča donijele egal, 70:70.

Od tog trenutka domaći prave seriju 9:2 i to je donijelo i pobjednika ovog duela.

Jaycee Carroll je meč završio sa 17 postignutih poena u Realu, dok je 26 sa druge strane dodao Nick Calathes. James Gist je dodao 15.