Real Madrid izbacio Darussafaku, Olympiacos izjednačio protiv Anadolu Efesa

Odigrane su četvrte utakmice play-offa košarkaške Eurolige, a Real Madrid izbacio Darussafaku (3:1), dok je Olympiacos izjednačio protiv Anadolu Efesa (2:2).

Real Madrid je savladao Darussafaku sa 78:89 i tako se plasirao dalje. Turski tim se dobro držao do finiša treće četvrtine kada je Real došao do +14. Prednost su čuvali do kraja i slavili za prolazak dalje.

Llull je bio najefikasniji kod Reala sa 17 poena, a tome je dodao pet asistencija i skok, dok su Randolph i Thompkins dodali po 15 poena. Wanamaker je ubacio 25 poena u poraženoj ekipi.

Anadolu Efes poražen od Olympiacosa sa 62:74. Domaći su vodili do poluvremena, a u drugoj četvrtini imali su i +13. Uslijedio je preokret Grka i na kraju su slavili, te time izjednačili na 2:2 u seriji.

Spanoulis je vodio Olympiacos do pobjede sa 18 poena i četiri asistencije, dok je Printezis dodao 11 poena. U Anadolu Efesu najraspoloženiji bio je Granger sa 17 poena.