Real konačno ubjedljiv: Raspucani Benzema nastavio seriju za pobjedu u derbiju

Ekipa madridskog Reala slavila je rezultatom 3:0 u derbiju 33. kola španske Primera lige protiv Athletic Bilbaa na svom terenu.

Nakon remija sa Leganesom u prošlom kolu, fudbaleri Reala su odigrali mnogo bolji meč i došli do zasluženog trijumfa nad Baskijcima.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a domaćin je napadao iako nije bilo velikih prilika. U nastavku razbudio se Karim Benzema koji je nastavio pogađati ove sezone, te je u 47. i 76. minuti postigao dva gola za lijepu prednost Kraljeva. Do kraja je uspio i kompletirati het-trik, pa je završeno rezultatom 3:0.

To je bio i konačan rezultat susreta, a bosanskohercegovački reprezentativac Kenan Kodro nije ulazio u igru u gostujućem timu danas.