Real bez problema slavio u Abdi Ipekci Areni, CSKA se namučila sa Milanom

Košarkaši madridskog Reala u velikom stilu krenuli su u novo izdanje Eurolige pobjedom nad Anadolu Efesom rezultatom 88:74 u Abdi Ipekci Areni.

Gosti iz Madrida od samog starta su krenuli veoma dobro s ciljem da opravdaju ulogu blagog favorita. Nakon prve dionice imali su +9 a to se povećavalo sve do sredine drugog dijela. Ipak, domaći su se na krilima Erricka McColluma vratili za trenutak, no to je naljutilo Kraljevski klub.

Posljednja četvrtina u potpunosti je pripala gostima koji su, ponajviše zahvaljujući senzacionalnom Luki Dončiću, slavili pobjedu. Slovenački reprezentativac je upisao 27 poena, a odlično ga je pratio Gustavo Ayon sa 16. Anthony Randolph je dodao 12.

U domaćem timu pomenuti McCollum je postigao 26, a Ricky Ledo je dodao 17, koliko i Bryant Dunston.

Istovremeno, CSKA je u Moskvi opravdala ulogu velikog favorita protiv vrlo neugodnog Milana i slavila rezultatom 93:84.

Gosti su tokom prvog poluvremena imali čak i vrijednu i ubjedljivu prednost, ali se to sve rastopilo u trećoj dionici u kojoj su Rusi napravili seriju od 11 poena.

CSKA je do pobjede predvodio fenomenalni trio De Colo-Rodriguez-Higgins. Rodriguez je postigao 20, De Colo i Hines po 19 poena. Kod gostiju je najraspoloženiji Andrew Goudelock sa 17.