RB Leipzig se provukao kroz iglene uši, Nijemci spašavali živu glavu u posljednjim minutama

Ekipa Leipziga se uspjela nekako izvući i proći u grupnu fazu Evropa lige pobjedom protiv Zorye rezultatom 3:2.

Prvi duel u Ukrajini završen je bez golova, ali se očekivalo da u revanšu RB Leipzig pokaže snagu i ovjeri plasman u grupnu fazu.

Ipak, nakon gola Cunhe za domaće, preokret pravi Zorya i stiže do vodstva od 2:1. U tom trenutku gosti su imali veliku prednost i Nijemci su trebali postići dva gola.

To se i dogodilo u posljednjih 20 minuta. Prvo je Jean-Kevin Agustien u 70. minuti poravnao rezultat, da bi u posljednjim sekundama Emil Forsberg sa bijele tačke odveo Nijemce u grupnu fazu.