Radonjić: Odigrali smo dobar meč protiv Galatasaraya

Trener Zvezde Dejan Radonjić je nakon meča na konferenciji za medije kazao da je njegova ekipa igrala veoma dobro protiv Galate.

“Stvarno smo odigrali dobar meč”, istakao je Radonjić, dodajući da je njegov tim kontrolisao veći dio utakmice. Napomenuo je i kako je veoma sretan zbog nove pobjede njegove ekipe.

Trener Galatasaray Odeabanka Ergin Ataman je kazao novinarima da njegovi igrači moraju igrati mnogo bolje u narednim mečevima, iako su, kako je rekao, već propustili priliku da se plasiraju u play-off. Istakao je također kako njegovoj ekipi nije bilo nimalo lako igrati protiv Zvezde na gostujućem terenu.

Srbijanski i regionalni šampion i drugi put ove sezone savladao je Galatu, a duel u punoj beogradskoj dvorani Zvezda je prelomila u drugoj četvrtini.

Prva četvrtina je pripala Zvezdi rezultatom 20:17, dok je u drugoj domaćin bio bolji sa ubjedljivih 28:12. Crvena Zvezda je i nakon poluvremena nastavila sa boljom igrom, pa je i u trećoj četvrtini bila bolja rezultatom 16:13, dok je Galata u posljednjoj četvrtini bila bolja rezultatom 16:13, što ipak nije bilo dovoljno da izbjegne poraz u gostima.

Nakon 23. kola, Zvezda je na 6. mjestu sa 13 pobjeda i 10 poraza, dok se Galatasaray nalazi na posljednjoj 16. poziciji sa sedam pobjeda i 16 poraza.