Radnik slavio na gostovanju Krupi u prilično uzbudljivom susretu

Fudbaleri Radnika slavili su gostujuću pobjedu protiv Krupe rezultatom 3:1 u pretposljednjem susretu Lige za prvaka Bosne i Hercegovine.

Manje-više sve se znalo prije početka ovog duela, pa su tako igrači prepušteni da pruže što bolju predstavu za svoje navijače.

Na kraju, uzbuđenja jeste bilo. Nakon uvodnog ispitivanja snaga Hadžić je u 10. minuti doveo Radnik u vodstvo na gostovanju.

Nakon početnog pogotka, uslijedila je znatno ofanzivnija igra Krupe koja je izrodila i nekoliko prilika, ali se rezultat nije mijenjao. Nije ni Radnik u nastavku poluvremena bio bezopasan, ali golova nije bilo.

Drugih 45 minuta odlično su otvorili domaći. Igrao se 50. minut kada su fudbaleri Krupe poravnali na 1:1, a strijelac gola bio je Dujaković.

Otvorena igra nastavila se i u drugom dijelu, a do novog vodstv a Radnik je stigao 15 minuta prije kraja, ovaj put strijelac je bio Đurić.

Do kraja su gosti preko povećali prednost na 1:3 preko Ševke Okića, pa je tako Radnik zabilježio vrlo lijepu pobjedu u prilično interesantnom susretu odigranom u Krupi.

Krupa – Radnik 1:3 (Dujaković 50’ / Hadžić 10’, Đurić 76’, Okić 90’)

Stadion: Gradski stadion Krupa. Gledalaca: 500. Sudija: Zoran Soknić (Istočno Sarajevo). Žuti kartoni: Nikodijević (Krupa), Merajić (Radnik).

Krupa: Fejzić, Maksimović, Makitan, Lukić, Dujaković, Glamočić, Nikodijević, Dabić, Mirosavljević, Marjanović, Šamara.

Radnik: Ružić, Martinović, Sušić, Stojanović, Mekić, Zec, Hadžić, Bradonjić, Đurić, Okić, Merajić.