PSG preokretom u prvom poluvremenu slavio protiv Lyona

Ekipa PSG-a slavila je na stadionu Park Prinčeva protiv Lyona u velikom derbiju 30. kola Ligue 1 rezultatom 2:1.

Iako su važili za favorita u ovom meču, Parižanu su u šestoj minuti ostali bez daha nakon što je Lacazette postigao gol za Lavove i doveo goste u prednost.

Nakon toga, uslijedila je malo agresivnija igra domaćih igrača koji su do poluvremena uspjeli postići dva pogotka i preokrenuti rezultat.

Prvo je Rabiot u 34. minuti poravnao na 1:1, da bi šest minuta nakon toga Draxler na asistenciju Pastorea pogodio za 2:1 što je bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku, i jedni i drugi imali su nekoliko dobrih situacija da postignu gol, međutim mreže su mirovale i PSG je upisao veoma važnu pobjedu s kojom ostaje u koraku za Monacom.