Prvo kolo Serije A: Inter ‘po starom’, poražen u Emiliji, Krunić sezonu otvorio golom

Još četiri meča prvog kola italijanske Serije A odigrana su večeras, a najveće iznenađenje napravila je ekipa Sassuola koja je slavila protiv euforičnog Intera.

Pojačali su se Neroazzurri toliko da su izjave prije početka sezone bile itekako optimistične, a to se odrazilo i na navijače. Ipak, uvodna utakmica neće ostati u sjećanju jer je Domenico Berrardi donio pobjedu domaćinu na Mapei stadionu.

Berardi je pogodio u 27. minuti iz jedanaesterca, a u preostalih sat vremena igre nije bilo golova, uprkos ofanzivi tima iz Milana. Vjerovali ili ne, ovo je četvrti uzastopni trijumf Sassuola protiv Intera.

Bosanskohercegovački fudbaler Rade Krunić postigao je prvi gol za Empoli u Seriji A nakon povratka iz nižeg ranga. Pogodio je u 14. minuti protiv Cagliarija na svom terenu, a trijumf je ovjerio Caputo u 52. minuti.

Parmin povratak u Seriju A završen je rezultatom 2:2 protiv Udinesea. Domaći su golovima Iglesea i Barille vodili rezultatom 2:0, ali su se De Paul i Fofana potrudili da Udinese vrati kući makar bod.

U preostalom meču SPAL je golom Jasmina Kurtića iz 71. minute slavio na gostovanju kod Bologne rezultatom 1:0.