Prvi poraz Željezničara na pripremama u Antaliji: Šansu dobili igrači iz drugog plana

Željezničar je danas odigrao treću pripremnu utakmicu u Antaliji protiv ruskog drugoligaša Sochija, gdje su nakon remija i pobjede doživjeli i prvi poraz u Turskoj rezultatom 0:1.

U prvih 10. minuta susreta nije bilo previše uzbuđena, a Plavi su prvu šansu imali preko Klepača, koji je nakon sjajnog prodora šutirao pored gola sa nekih 20 metara od gola.

U 17. minuti Rodin je skrivio jedanaesterac, a Rusi su poveli golom Salamatova koji je realizovao kazneni udarac.

Nova šansa za Sochi je bila u 31. minuti, kada je Želju spasio golman Irfan Fejzić dobrom reakcijom. Do kraja poluvremena nije bilo više uzbuđenja te se na pauzu otišlo sa prednošću za Ruse.

Početkom drugog poluvremena Amar Osim je izvršio i prvu izmjenu gdje je Zajmovića zamijenio Eldar Šehić. Plavi nisu imali odgovor na igru Sochija, koji je u 57. minuti ponovo imao sjajnu šansu preko Barsova, ali je Fejzić bio na visini zadatka.

Prvu šansu za Željezničar u drugom poluvremenu je imao Zubanović, čiji je udarac odbranio golman Sochija.

Minutu nakon toga gosti imaju ponovo veliku priliku, kada su iz kornera pogodili prečku gola Želje. U 75. minuti je izvršena još jedna izmjena, gdje je mladog Zubanovića zbog povrede morao zamijeniti Hajdarević. Kako stižu prve informacije iz kluba Zubanović je povrijedio mišić, a stepen povrede će uskoro biti poznat.

U posljednjih 10 minuta nije bilo nekih dešavanja te je utakmica završena rezultatom 0:1 u korist ruskog Sochija.

Tako je Željezničar upisao prvi poraz na pripremama u Antaliji, a iako je rezultat na kraju minimalan bio bi i ubjedljiviji da na golu nije bilo raspoloženog Fejzića koji je sjajno reagovao u nekoliko situacija.

FK Željezničar: Fejzić, Rodin, Stanić, Zilić, Zajmović, Bajić, Zubanović, Dacić, Osmanković, Klepač, Mujezinović. Još su nastupili: E. Šehić, Hajdarević.