Prvenstvo BiH za rukometaše: Gračanica iznenadila Borac, Bosna i Leotar sigurni

Rukometaši Borca m:tel, u neizvjesnoj i uzbudljivoj utakmici, poraženi su večeras u dvorani Borik od Gračanice rezultatom 22:24 u okviru 6. kola rukometne Premijer lige.

Prvo poluvrijeme prošlo je u potpuno izjednačenoj borbi u kojoj su dominirali golmani, a pitanje pobjednika riješeno je u samom finišu. U 57. minutu gosti odlaze na plus dva, 21:23. U sljedećem napadu Srđan Savić smanjuje na gol zaostatka, ali Gračanlije postižu pogodak u posljednjem minutu i 44 sekunde prije kraja odlaze na nedostižnih plus dva 22:24, što je bio i krajnji rezultat.

Najbolji strijelci u redovima Banjalučana bili su Đurđević i Mijatović sa po pet pogodaka, dok je Slađan Subotić na kraju skupio 13 odbrana.

Na drugoj strani, prvo ime definitivno je bio golman, Admir Ahmetašević.

Do novih pobjeda stigli su Bosna koja je savladala Slogu (GV-U) sa 33:25 i Leotar koji je bio bolji na svom terenu od Goražda rezultatom 33:24, te su te dvije ekpe ostale na vrhu tabele.