Prvenstvo BiH za košarkaše: Zrinjski u drami pobijedio Slobodu, poraz Bosne u Kaknju

U susretu 19. kola Prvenstva BiH za košarkaše, u Tuzli je ekipa Gradine poražena od Studenta iz Mostara rezultatom 68:78 (16:15, 22:22, 15:19, 15:22).

U prvom poluvremenu igra je bila rezultatski ujednačena. Malu prednost Mostarci su ostvarili u trećoj četvrtini (15:19), da bi u posljednjoj dionici Jelen Ross, Luka Radmilović i Danijel Zovko iskoristili umor i kratku klupu Gradine, osiguravši svom timu izuzetno vrijednu pobjedu u borbi za opstanak.

U ekipi Gradine najviše poena postigli su Mirza Hrnčić 20, Mujo Tuljković 15 i Zlatko Golijanin 10.

Za Student su najviše pogađali Jelen Ross 25 poena, Luka Radmilović je ubacio 12, Ivica Širić 10, a Danijel Zovko 9 poen

Košarkaši Zrinjskog slavili su protiv tuzlanske Slobode u prvenstvenoj utakmici koja je odigrana u Mostaru. Plemići su pod Bijelim brijegom slavili sa 84:82.

Prvu četvrtinu osvojila je Sloboda rezultatom 29:20, da bi se na poluvrijeme otišlo vodstvom Slobode 46:39.

U drugom dijelu potpuni preokret utakmice – Zrinjski treću četvrtinu dobiva sa 24:17, da bi u zadnjoj četvrtini domaći tim slavio sa 21:19, odnosno konačnih 84:82. U zadnjim sekundama Milivoje Božović je imao priliku pogoditi za produžetak, ali njegov šut je bio neprecizan…

Najefikasniji kod Zrinjskog bili su Ramljak (22 poena) i Miličević (17), a pomenuti Božović (19) i Amerikanac Thondoiuf (17) kod Slobode.

U trećem današnjem susretu Prvenstva BiH za košarkaše Kakanj je savladao Bosnu sa 82:67, na krilima bivšeg košarkaša sarajevskog tima Harisa Ćurevca (19 poena).