Prvenstvo BiH za košarkaše: Sparsi ubjedljivo slavili u Mejdanu, Kakanj u drugom dijelu slomio otpor Bratunca

U susretu 12. kola Prvenstva BiH, košarkaši Gradine iz Srebrenika poraženi su večeras u Tuzli u susretu sa sarajevskim Sparsom rezultatom 51:76 (15:28, 11:13, 7:25, 18:10).

Gosti su od početka susreta nametnuli svoj tempo igre, na poluvremenu su ostvarili prednost od 15 poena, na kraju treće četvrtine vodili su 33:66 i ubjedljivom pobjedom opravdali su ulogu favorita u ovom susretu.

Za Gradinu su debitovali Mirza Hrnčić, Slobodan Pejović i Mujo Tuljković, a za Spars Almir Hasandić i povratnik Kenan Bajramović.

Ekipu Sparsa do pobjede su vodili Ibrahim Durmo sa 18, te Kenan Kamenjaš i Nemanja Protić sa po 12 poena.

U ekipi Gradine jedini s dvocifrenim učinkom bio je Dejan Bijelić koji je postigao 12 poena.

Do pobjede je stigao i Kakanj koji je pred svojim navijačima tek u drugom poluvremenu slomio opor Bratunca za konačnih 81:71.

Adnan Arslanagić sa 25 i Željko Palavra sa 16 poena predvodili su Kakanjce, dok je u redovima gostiju najefikasniji bio Nemanja Pavlović sa 17 ubačaja.