Prvenstvo BiH za košarkaše: Mladost se novom pobjedom izjednačila po broju bodova sa liderom

U jedinom duelu koji je odigran u okviru 10. kola Prvenstva Bosne i Hercegovine za košarkaše Mladost iz Mrkonjić Grada je slavila protiv Gradine.

Mladost je na svom parketu bila bolja od Gradine i do pobjede stigla rezultatom 87:69.

Ubjedljiviji su na početku meča bili gosti koji su nakon prvih deset minuta vodili sa devet poena razlike, ipak u nastavku se Mladost probudila i do poluvremena smanjila zaostatak na samo tri poena da bi u drugom poluvremenu kompletirala preokret.

Tim iz Mrkonjić Grada do pobjede je vodio Vladimir Aleksić sa 18 poena, sa po 12 su pratili Dušan Stanković i Stefan Mitrović dok je sa 11 poena meč završio Gojko Sudžum. Koča Jovović je postigao sedam poena, ali je zabilježio 11 asistencija.

Na drugoj strani najbolji je bio Dejan Bjelić sa 28 poena i 14 skokova, a sa 17 poena pratio ga je Miodrag Tanasilović.

Mladost je druga na tabeli sa istim brojem bodova kao i Široki Brijeg koji ima meč manje, ali to bi se moglo promijeniti kada svoje mečeve odigraju Sloboda i Zrinjski, koji imaju po bod i po meč manje.

Gradina je pretposljednja sa osam poraza iz deset mečeva i 12 sakupljenih bodova.