Prvenstvo BiH za košarkaše: Bratunac ubjedljiv u Skenderiji, Kakanj slavio nad Gradinom

Košarkaši Bosne Royal doživjeli su novi težak poraz. Pred malobrojnom publikom u Skenderiji Bratunac je slavio ubjedljivi trijumf od 88:63 u okviru 16. kola Prvenstva BiH za košarkaše.

Već nakon prve četvrtine dalo se naslutiti (15:23) kako će se odvijati meč, a sve dileme o pobjedniku otklonjene su u trećoj četvrtini koja je okončana rezultatom 41:66.

Najefikasniji u redovima Bratunca bili su Filip Šepa (20 poena) i Wesley Alcegaire (19), a kod sarajevskog tima Atif Durak (21) i Dragan Šekelja (16).

U gostima je također pobjedu ostvario Kakanj, koji je porazio Gradinu u Tuzli sa 86:70 na krilima Željka Palavre (17 poena) i Igora Josipovića (16).

Kakanj je šesti sa omjerom 8-7, Bratunac je osmi sa 5-10, Gradina deveta (4-10), Bosna je i dalje na samoj jednoj pobjedi ove sezone i sa omjerom 1-14 nalazi se na dnu tabele.