Prvak Kazahstana ipak bio prejak: Astana savladala Sarajevo uz dva pogotka Logvinenka

Fudbaleri Sarajeva su u Antaliji odigrali pretposljednju utakmicu u ovom dijelu priprema, a od njih je s 2:0 bolja bila kazahstanska Astana, koja je aktuelni prvak Kazahstana.

Dobro je Sarajevo počelo ovu utakmicu, može se reći i da su bordo momci diktirali tempo utakmice na otvaranju, ali nisu uspjevali ugroziti gol Astane.

Ipak, prvi ozbiljniji prelazak na polovinu Sarajeva je značio i pogodak za Astanu.

Bilo je to u 30. minuti kada je nakon jednog kornera i ubačaja jako loše reagovao golman Sarajeva Vladan Kovačević, a matirao ga je Logvinenko.

U finišu poluvremena su prilike za Sarajevo imali Emir Halilović i Benjamin Tatar, ali promjene rezultata nije bilo.

Nastavak nije donio ništa drugačiju utakmicu, bilo je Sarajevo ravnoparavan protivnik, a Kovačević se ponovo poigravao u 55. minuti. Tada mu je napadač Astane oduzeo loptu, ali je to učinio uz prekršaj…

Nedugo zatim, Ahmetović je imao lijepu priliku nakon ubačaja Velkoskog, ali je glavom šutirao preko gola.

U 64. minuti Astana dolazi do 2:0. Ponovo je gol došao nakon kornera, a ponovo je to bio i isti strijelac – Logvinenko.

Do kraja nije bilo promjene rezultata pa je Astana slavila s 2:0, a Sarajevo će na teren i sutra, kada će odigrati posljednju test utakmicu u Antaliji. Protivnik će im biti Saburtala.

Sarajevo je utakmicu počelo u sastavu: Kovačević, Hebibović, Pidro, Lazić, Mujakić, Stanojević, Crepulja, Tatar, Velkoski, Halilović, Ahmetović.