Prva pripremna utakmica Plavih: Juniori namučili seniorski tim Željezničara

Danas su na pomoćnom terenu Grbavice seniori Željezničara igrali protiv juniora Plavih, a susret je završen sa 3:2 u korist ekipe Admira Adžema.

Seniori su u 11. minutu preko Ramovića stigli do vodstva od 1:0.

Joldićevi momci sredinom poluvremena sa dva ekspresna pogotka, prvo Žerića, a onda i Mujagića stižu do preokreta, da bi Zakarić na kraju prvog dijela igre pogodio i poravnao rezultat na 2:2.

U drugom poluvremenu ipak više sreće je imala ekipa Admira Adžema, pa preko Zajmovića stiže do pobjede od 3:2.

Za prvi tim su počeli: Kjosevski – Stevanović, Graovac, Bogičević, Mehremić – Zeba, Blagojević – Zakarić, Ramović, Zec – Ubiparip. Za juniore su od prve minute igrali: Dujmović – Kovačević, Velić, Zilić, Beširević – Šabanadžović, Hajdarević – Mujarić, Dacić, Žerić – Mujagić.

U drugom poluvremenu prvi tim je igrao u sastavu: Fejzić – H. Kurtović (Šehić), Osmanković, Ćubara, Projić – Hasanović, N. Kurtović (Šubo) – Jusufi, Kajkut, Crnov – Zajmović. Za juniore su u drugom poluvremenu još igrali: Kršić, Karišik, Demirović, Osmanović, Nuhanović, Mujkić, Midžić i Mehičić.

Vrijedi istaći da je juniorima ovaj meč poslužio kao odlična proba pred susret Lige prvaka sa Atletico Madridom, dok će seniorska ekipa u narednom periodu odigrati nekoliko mečeva u Međugorju te Antaliji.