Prvenstvo BiH: Prva ovosezonska pobjeda Bosne Royal, Spars slavio u Mostaru

Košarkaški Bosne Royal ostvarili su večeras prvu ovosezonsku pobjedu.

Učinili su to pod svodom Skenderije, u 2. kolu domaćeg prvenstva. Studenti su bili bolji od Kaknja, 90:80 (20:26, 23:16, 28:14, 19:24).

Ipak, prva četvrtina nije mnogo obećavala za Sarajlije, s obzirom da su gosti, koje s klupe predvodi Josip Pandža, u šestoj minuti vodili s osam poena razlike, 21:13.

No, Bosnini košarkaši su u narednim minutama povratili poljuljano samopouzdanje te na kraju poluvremena, uz nešto bolju napadačku igru, na odmor uspjeli i otići sa prednošću (43:42).

Drugi dio meča ponudio je jednosmjernu ulicu. Bosna je sjajno odigrala treću četvrtinu, koju je dobila sa 28:14 te od tog trenutka kontrolisala rezultat do konačnih 90:80.

Najefikasniji u redovima Studenata bili su Draško Knežević (17) i Maksim Šturanović (16), a kod Kaknja je najbolji bio Milivoje Božović (21), srbijanski centar koji je prije nekoliko dana pojačao ovu ekipu.

Zanimljivo, izuzimajući trijumf Bosne, svi ostali mečevi 2. kola Prvenstva BiH okončani su pobjedama gostiju.

Kenan Bajramović (25) i Igor Josipović (19) predvodili su Spars do trijumfa u Mostaru, dok je Sloboda sa čak 40 poena razlike razbila domaćina Vogošću (Hasandić 24).