Prva liga RS: Sloga propustila priliku da preskoči Borac, Kozara izgubila nakon vodstva od 3:1

Sloga iz Gornjeg Crnjelova je propustila priliku da preskoči banjalučki Borac na prvom mjestu Prve lige RS nakon što je poražena u Janji od Podrinja (1:0).

Podrinje je zabilježilo važan trijumf pogotkom Stefana Rakića u 38. minutu za radost domaćih, ali i navijača “crveno-plavih” iz Banje Luke, koji su prolongirali susret 10. kola sa Sutjeskom za utorak, zbog prijateljske utakmice protiv Olimpije na Gradskom stadionu (0:4).

Borac i dalje ima bod prednosti u odnosu na Slogu, ali i utakmicu više.

Kozara je nastavila da igra po sistemu “toplo-hladno”, ali i ovog puta je ostala kratkih rukava.

Nakon poraza od Sutjeske u Foči, izabranici Vuleta Trivunovića, koji je trenutno na usavršavanju za dobijanje profi licence, zabilježili su novi neuspjeh iako su prvo poluvrijeme riješili u svoju korist rezultatom 1:3.

Tim iz Gradiške je u subotu u Banjaluci na kraju ipak poražen od Željezničar Sport Tima rezultatom 4:3 (1:3) poslije velikog preokreta u odličnoj i vrlo efikasnoj utakmici.

U ostalim mečevima ovog kola, zabilježena su tri remija i to u Derventi, Prijedoru i Modriči.

Rezultati 10. kola Prve lige RS:

Željezničar Sport Team – Kozara 4:3 (1:3)
Tekstilac – Drina 0:0
Podrinje – Sloga Gornje Crnjelovo 1:0 (0:0)
Rudar Prijedor – Sloboda 1:1 (1:1)
Modriča Alfa – Slavija 0:0

Utorak (17 sati)
Borac – Sutjeska

Poredak: Borac 23 (utakmica manje), Sloga 22, Željezničar 14, Modriča 14, Slavija 14, Sutjeska (utakmica manje) 13, Kozara 13, Rudar Prijedor 13, Podrinje 12,Tekstilac 11, Sloboda 9, Drina 3.