Prva liga RS: Kajkut donio novu pobjedu Borcu, Sloga GC “pala” u Prijedoru

U okviru posljednjeg 22. kola regularnog dijela prvenstva Prve lige RS, banjalučki Borac je na svom terenu sa 1:0 pobijedio Kozaru.

Odlučujući trenutak desio se u 35. minuti. Odličnu akciju započeo je Aničić, lopta je došla do Kajkuta koji kraj nemoćnog Modića šaljke loptu u mrežu Kozare za vodstvo i pobjedu Borca.

Drugoplasirana Sloga GC izgubila u Prijedoru (2:1) i zaostaje za Borcem devet bodova. Rudar Prijedor je protiv Sloge poveo u 39. minuti. Mrkić je odlično ubacio, a Ramić je zahvatio loptu i pogodio stativu. Smušenost odbrane gostiju iskoristio je Davidović koji je poslao loptu u mrežu. Na 2:0 je povisio Pekija, dok je konačan rezultat postavio Joco Stokić.

Plasman u Ligu za šampiona su obezbijedili Borac, Sloga Rudar Prijedor, Željezničar, Kozara i Podrinje. Preostali timovi će u borbu za opstanak.