Prva liga Federacije BiH: Zvijezda jesenji prvak, veoma važna gostujuća pobjeda Bosne

Fudbaleri gradačačke Zvijezde postali su jesenji prvaci Prve lige Federacije BiH nakon što su u 15. kolu na svom terenu savladali Čapljinu sa 2:0.

Zmajevi su atakovali od samog početka meča, ali su na pogodak morali čekati sve do 62. minute kada je Obren Cvijanović zatresao mrežu gostiju. Guzina je u 90. minuti ovjerio tri boda Zvijezdi i titulu jesenjeg prvaka.

Do sigurne pobjede stigla je i Sloga savladavši kao domaćin Slaven iz Živinica sa 3:0. Pitanje pobjednika riješeno je još u prvom dijelu, a strijelci su bili Kojić u 10. i Omerović u 42. minuti, a u posljednjim trenucima meča Todorović je postavio konačnih 3:0.

Do veoma važnih bodova stigla je visočka Bosna na gostovanju u Tešnju, a Karioke su golovima Hajdarovića u 79. i Dizdarevića u 90. minuti nadigrali TOŠK sa 0:2 i zadržale su priključak za vodećim timovima.