Prva liga FBiH: Zvijezda napravila nevjerovatan preokret, mreže mirovale u derbiju na Otoci

Nakon skoro četiri mjeseca pauze nastavilo se takmičenje u Prvoj nogometnoj ligi Federacije BiH, a odigrano je pet utakmica 16 kola. U derbiju na Otoci između Olimpika i Veleža nije bilo golova.

Rođeni su bili nešto opasniji pred golom domaćina, ali u nekoliko navrata nisu uspjeli da matiraju Bandovića. Najbolju šansu ipak je imao Jusufbašić kada je u 87. minuti pogodio stativu i mreže su ostale mirovati.

Jesenji prvak gradačačka Zvijezda napravila je veliki preokret u finišu protiv Igmana, koji je golom Drljevića vodio, ali je Adžem dvije minute prije kraja poravnao, da bi Cvijanović u sudijskoj nadoknadi donio veliko slavlje Zmajevima.

Visočka Bosna na gostovanju u Orašju poklekla je na samom kraju, te je poražena uprkos vodstvu koje su imali. Iako su Labudovi poveli preko Mikića, u drugom poluvremenu uslijedio je veliki preokret Karioka koje su golovima Vile i Čabaravdića stigle do prednosti od 1:2, ali je Đurđević sa dva gola u 82. i 86. minuti kreirao još jedan veliki preokret.

Salihović je donio pobjedu Slavenu protiv Travnika, te je klub iz Živinica na dobrom putu da izbori opstanak. Golova nije bilo u duelu Bratstva i Rudara.

Rezultati

ŽIVINICE: Slaven – Travnik 1:0 (Salihović 35’)
ORAŠJE: Orašje – Bosna 3:2 (Mikić 6’, Đurđević 81’, 86’ / Vila 63’, Čabaradvdić 68’ )
GRAČANICA: Bratstvo – Rudar 0:0
SARAJEVO: Olimpik – Velež 0:0
GRADAČAC: Zvijezda – Igman 2:1 (Adžem 88’, Cvijanović 90’ / Drljević 61’)

16. Jedinstvo 15 2 1 12 10:50 7

bosna visokofkolimpikfkslavenzivinicefkveleznktravnikorasjeprva liga federacije bih

Kako se Zvjezdi steli...
Jebbo ti ovu ligu…kako se Zvjezdi steli…. od CISTOG poraza u pobjedu i to ubjedljivu za dvije zadnje minute..prisjetih se onih “golova”Zvjezde dok su igraci Bosne iz Visokog SJEDILI NA TERENU a papci iz Gradacca im uvaljivali golove na PRAZAN GOL..SRAMOTA ZA FUDBAL!…To se i danas desilo,ako nesposobna Zvjezda ne moze na terenu ostvariti pobjedu onda uskace sudije koji”malkice”poguraju samo, dovoljno toliko da ispamete protovnicke igrace…odgledah utakmicu i na Otoci..pa onaj Olimpik fakat ne zasluzuje da igra fudbal nikako..UBISE Velezove igrace a sudija nekakav teski debil..na kraju bez veze daje 2 zuta Velezovim igracima.Barem dva crvena su zasluzili Olimpikovi igraci… Čitaj više »
Re Gost

Koje gluposti pises ti Velezovac. Na osnovu cega ti zakljucujes da se steli Zvijezdi? Jesi li bio na utakmici, jesi li vidio sta se desavalo? Dva gola cista ko suza. Ne serendaj bezze

FukaraTZ

Hej PAPCINO “Re gost”-okotiuce se ti najjebo svoje,ne obracaj mi se tako kopile prokleto, nevaspitano! Je li ti jasno, sjeme ti jebbem papansko!?Ja sam navijac SLOBODE,ja sam FUKARA, SDP FUKARA-najjebem ti se mrtve okotice!Ne mjesaj me sa govnima iz Mostara -govorim REALNO..Zvjezdi se steli, mrtvu ti mater jebbo selajcku..samo da te vidim sada UZIVO DRKADZIJO-iste sekunde bi te zubima zaklo,samo da si mi blize, sve ti papansko jebbem!

Master

Papak jedan, jesi li to bio na utakmici Zijezda – Igman ili si to zamijenio sa Slogom kada govoriš o štelenju. Utakmica se šteli kada isključiš igrača ili dosudiš penal za domaćina a ne kada ekipa iz igre dadne dva gola .Zvijezdi je najamnje dosudjeno penala u čitavoj ligi. Trebao si doći da gledaš utakmicu a ne da sereš.

FukaraTZ
Masteru: JEBBO TI MRTVU OKOTICU !Nauci se KULTURI sve ti jebbo svoje papansko!Ti si ista osoba(vidim po IP adresi, kao i ovaj papak iznad tebe-SVE TI JEBBEM!)Seljacina iz sela Gradacca sto se javlja!POKAZALI STE KO STE NA UTAKMICI PROTIV BOSNE KAD STE SE”NADAVALI GOLOVA” DOK SU LJUDI SJEDILI NA TRAVNJAKU, MRTVU TI OKOTICU JEBBO!Citav svijet je vidio”velicinu od kluba”, drkadzijsku mater jebbo!Selajcku,Gradaccacku!ISPRLJASTE NAM TUZLU, GOVNA IZ GRADACCA, iz Gracanice!Sad ce opet Tuzlom da zavlada SDP i Tuzla ce opet biti ono sto je uvijek bila-Jugoslovenski(moze i Srbijanski ako ti draze) grad!I sve vehabije ce mo kad pobjedimo protjerati!Jos jednom mi… Čitaj više »
Re Gost

Hahahaahahahah jadnice jadni!!!!!! Seljacino, ne polemisem sa takvima.

Master

Glavonjo jedan fakat si fukara al u vugla :). Spominješ vehabije i SDP o temi vezano za sport i još spominješ kulturu. Nisi ti vidio Tuzle . I usput u Gradačcu vlada SDP kad si toliko nepismen.

Re Gost

Klasicni onaj klosar sa Dragodola sto od studenata po dvije marke iz dzepa izbija. Pusti levata drug. Izgleda nije dozu uzeo danas. Ako nemas sta potegnut Fukaro, sagni se i dobro potegni kod mene.

Samir

Zašto Sloga??? Pa je li ljudi protiv vas nisu više htjeli igrati zbog sudijskih odluka ili protiv Sloge? Svi prebacujete Slogi i dok se svi na Slogu fokusiraju vi ostali lovite u mutnom (ne vezano za ovu utakmicu, vec uopšte). Skoro vas je prozivao i bivši igrač za prodaju utakmica. Da je onaj tip htio kupiti ulazak u Premijer ligu, ne bi kupovao onolika pojačanja…i bio bi ubjedljivo prvi!

Re Gost

Cirkus je poceo. Sloga u prvoj utakmici polusezone vec vodi pogotkom iz ociglednog ofsajda. Zvijezda kao prvo nema ni marke vise, nego za plate igracima, a kamo li da lovi u mutnom.

Master

Da je Zvijezda htjela štelit to bi uradila prije dvije godine kada se borila za ulazak u Premijer ligu. Kada je zadnje kolo poništen ispravan gol i kada je poslije te utakmice suspendovan glavni sudija i kada je Metalleghe pobijedio u Goraždu gdje su se igrači sklanjali da ovi dadnu golove. Sada Zvijezda nema ni za pripreme a kamoli da šteli. Igrači Bosne su sjeli zadnjih pet minuta pred kraj utakmice kada su skontali da neće dobiti premije od Husića.