Prva liga FBiH: Velež se vratio na pobjednički kolosijek, trijumf Olimpika na Otoci

Odigrano je 9. kolo u Prvoj ligi FBiH. Velež se vratio na pobjedinčki kolosjek, a pobjedu je upisao i Olimpik.

Velež je rutinski slavio na gostovanju kod kakanjskog Rudara. Utakmica je završena rezultatom 1:3, a strijelci su za Velež bili Fajić u 24.,Behram u 45. i Brandao u 70. minuti. Utješni pogodak za Kakanjce je postigao Kovač.

Olimpik je na Otoci dočekao visočku Bosnu i slavio rezultatom 2:0. U 30. minuti je pogodio Muminović, a na 2:0 povisio je Jusić u 54. minuti.

Jedinstvo je poraženo u Konjicu. Igman je stigao do pobjede u samom finišu meča, a u 86. minuti je pogodio