Prva liga FBiH: Remi u derbiju u Gradačcu, Sloga sigurna za gužvu na vrhu tabele

Danas su na programu bili svi mečevi 21. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine, a prvo vrijedno spomena je to što gledaoci nisu imali priliku uživati u golijadama.

Veliki derbi su u Gradačcu odigrali Zvijezda i Olimpik, a na kraju gledaoci nisu vidjeli pogotke pa je završeno 0:0. Na otvaranju duela domaći su bili bolji, kao i u cijelom prvom poluvremenu, ali bez promjene rezultata. Olimpik je u nastavku zaigrao nešto bolje, stvorio nekoliko prilika preko Vukomanovića i Osmanovića, ali rezultat se nije mijenjao.

To je iskoristila Sloga u Siminom Hanu i pobjedom rezultatom 2:0 nad TOŠK-om napredovala na tabeli. Golove za domaće postigli su Jazvin i Bošnjak.

Haračić je golom donio pobjedu Metallegheu nad Bratstvom, dok je Rudar slavio minimalnim rezultatom 1:0 protiv Iskre golom Spahića. Čapljina i Travnik su remizirali rezultatom 1:1.

Pobjedu je donio Radosavljević Jedinstvu protiv Slavena rezultatom 1:0, dok u ostalim mečevima nije bilo golova.

Zvijezda – Olimpik 0:0
Jedinstvo – Slaven 1:0
Igman – Orašje 0:0
Sloga – TOŠK 2:0
Velež – Bosna 0:0
Rudar – Iskra 1:0
Čapljina – Travnik 1:1
Metalleghe – Bratstvo 1:0