Prva liga FBiH: Olimpik se dugo mučio, ali zasluženo upisao važan trijumf u derbiju

U posljednjem meču 15. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine Olimpik je na Otoci savladao Orašje rezultatom 1:0.

Olimpik je posljednju utakmicu dočekao sa željom da umanji zaostatak prvoplasiranog Veleža na sedam poena, te mu je to pošlo za rukom, ne baš na jednostavan način.

Domaćin je bio bolji rival i u prvom poluvremenu, intenzivno napadao, ali bez promjene rezultata. A onda, trenutak odluke 15 minuta prije kraja, kada je Adnan Osmanović pogodio i donio pobjedu Olimpiku.

Olimpik: Bandović, Milović, Jusić, Osmanović, Muminović, Karić, Jusufi, Sadiković, Stojanović, Bibić, Kišić.

Orašje: Kurbašić, Prgić, Lugavić, Šabić, Mikić, Živković, Brković, Matolić, Marošević, Marković, Đukić.