Prva liga FBiH: Novi šok za Zvijezdu, Metalleghe slavio na Otoci, pobjede Sloge i Veleža

Širom zemlje danas su na rasporedu bile utakmice 20. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine, a nekoliko duela bilo je u fokusu.

Mnogo pažnje privukao je meč Olimpika i Metalleghea na Otoci, a gosti su na kraju ostvarili pobjedu rezultatom 1:0. Duel je protekao u otvorenoj igri, posebno u drugom dijelu kada je viđen i jedini pogodak.

Igrala se 65. minuta kada je mladi defanzivac gostiju Kenan Hreljić pogodio i tako donio pobjedu kojom se nastavlja dobra forma Kraljeva iz Jajca.

Važnu pobjedu ostvarila je Sloga na gostovanju Bratstvu rezultatom 4:1. Od početka su gosti preuzeli konce igre u svoje ruke, a u 35. minuti Poturalić je ekipu iz Siminog Hana doveo u vodstvo.

U nastavku još četiri gola, još jedan je dodao Poturalić na otvaranju, a konačan rezultat postavio je Mahmutović 20 minuta prije kraja meča.

Ekipa Zvijezde je u evidentnom padu forme, što se pokazalo danas i na gostovanju u Bihaću protiv Jedinstva. Domaći su slavili minimalnim rezultatom 1:0 golom iz 13. minute Radosavljevića.

Važne pobjede ostvarili su Velež na gostovanju Travniku (2:0), te Orašje na svom terenu protiv Čapljine (3:1), dok je TOŠK bio bolji od Igmana rezultatom 2:0.

Neriješenim rezultatom zavrešni je duel Slaven – Iskra (2:2) dok je Rudar slavio u Visokom protiv Bosne rezultatom 2:0.