Prva liga: Brandao donio Veležu veliki trijumf, Olimpik u nastavku napunio mrežu Bratstva

Svi mečevi 23. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine odigrani su u terminu od 16:30, a postignuto je nekoliko vrlo interesantnih rezultata.

Lider na tabeli, ekipa Veleža, otputovala je na gostovanje Metallegheu bez najboljeg fudbalera Nusmira Fajića, ali je uspjela doći do toliko željenog trijumfa.

Dugo su Mostarci ‘lomili’ otpor Kraljeva iz Jajca, ali su u 53. minuti golom Brandaa uspjeli doći do gola, a kasnije i, ispostavit će se, vrlo važnog trijumfa.

Slična stvar dogodila se i na Otoci gdje je kod Olimpika gostovala ekipa Bratstva. Gosti su dugo držali egal, a onda je nakon tačno sat vremena igre sa bijele tačke pogodio Adnan Osmanović, da bi samo nekoliko minuta kasnije Mile Pehar udvostručio prednost Vukova. Konačan rezultat 3:0 postavio je Pandža golom u finšu susreta.

Sigurne pobjede upisali su Vitez nad Jedinstvom (3:0), kao i Goražde nad Bosnom (3:0). Zvijezda je u Gradačcu slavila rezultatom 2:0 protiv Novog Travnika.