Presudile im Fortunine kontre: Borussia pretrpjela prvi ovosezonski poraz u Bundesligi

Borussia iz Dortmunda je poražena prvi put ove sezone u Bundesligi.

Kiks Borussije desio se protiv Fortune u Dizeldorfu, domaći su čekali svoje šanse iz kontri i na kraju dočekali dva gola.

Imali su inicijativu, ali jalovu, iako su uglavom tokom meča imali više od 70 posto posjeda, prvi korner su izveli tek u 76. minutu utakmice.

Lukebakio je u 22. minutu uspio postići vodeći gol na meču, a Zimmer je u 54. minutu donio dva gola prednosti.

Ipak, sjajni Paco Alcacer koji je bio jedan od rijetkih raspoloženih za igru u Borussiji pored Sancha, uspjeva da postigne gol za 2:1 u 81. minutu utakmice. Ipak, nije spriječio prvi poraz Milionera u sezoni.

Dosta zanimljiva utakmica viđena je u Berlinu gde je Hertha ugostila Augsburg, a pobjednika nije bilo, 2:2.

Hinteregger je doveo goste u prednost u 8. minutu, da bi Leckie i Duda u periodu od 28 do 31. minuta uspjeli da preokrenu rezultat. Ipak, konačnih 2:2 već pred kraj prvog poluvremena postavlja Koo Ja-Cheol.

Vedad Ibišević je igrao od 65. minute, kada je zamijenio Daviea Selkea.