Preokretom u drugom poluvremenu, Maccabi slomio Budućnost: Dobar nastup Gordića

Budućnost je večeras u Morači u meču 3. kola Eurolige dočekala Maccabi, koji je na kraju slavio rezultatom 78:68.

Podgoričani su igrali sjajno od samog početka utakmice, odlično je krenuo i naš Nemanja Gordić, te su na poluvrijeme otišli s prednošću od 7 poena (41:34).

U drugom poluvremenu je nešto bolje igrao Maccabi, koji je lagano počeo topiti prednost Crnogoraca.

Budućnost je vodila sve do sredine posljednje dionice, tada upadaju u veliku krizu i gosti dolaze do vodstva koje nisu ispustili do kraja. Tim iz Podgorice je u posljednjoj dionici ubacio samo 6 poena.

Maccabi je tako došao do prve pobjede u ovoj sezoni Eurolige, a Budućnost je upisala treći poraz u tri utakmice.

Goste je do pobjede predvodio sjajni Wilbekin sa 28 poena i 5 asistencija.

Kod domaćih je najefikasniji bio Edwin Jackson s 13 poena, a dosta dobru partiju je odigrao naš Nemanja Gordić, koji je ubacio 12. Tome je dodao i 4 asistencije i 2 ukradene lopte.

U istom terminu je odigrana još jedna utakmice, a Panathinaikos je na svom terenu savladao Gran Canariju rezultatom 102:87.

U redovima grčke ekipe najefikasniji su bili Keith Langfor i Lukas Lekavicius sa 16 poena, dok su kod gostiju po 15 ubacili Marcus Eriksson i Christopher Evans.

Budućnost – Maccabi Tel Aviv 68:78 (16:14, 25:20, 21:24, 6:20)
Panathinaikos – Gran Canaria 102:87 (21:14, 29:22, 24:19, 28:32)