Premier liga: Tottenham u velikoj krizi, nevjerovatan preokret Newcastlea protiv Evertona

Nastavila se kriza Tottenhama u Premier ligi. I četvrto kolo u nizu su bez pobjede, jer su u okviru 30. kola poraženi od Southamptona sa 2:1.

Poveli su Spursi preko Kanea u 26. minuti koji je tako stigao do 200. gola u karijeri, ali u nastavku Valery u 76., pa Ward-Prowse sjajnim golom iz slobodnjaka u 81. minuti donose pobjedu Svecima.

Jubilej smo vidjeli i u Leicesteru, gdje je do 100. gola za Lisice stigao Jamie Vardy. Dogodilo se to u 78. kada je pogodio za 2:1 protiv Fulhama. U 86. je Vardy zabio još jedan gol za potvrdu pobjedu 3:1. Prethodno je Tielemans u 21. zabio za 1:0, da bi Ayite u 51. pogodio za 1:1.

Everton je vodio 0:2 kod Newcastlea golovima Calvert-Lewina i Richarlisona, ali uz dva gola Pereza i jedan Ronda, Svrake su napravile veliki preokret.

Bournemouth je kao gost nadigrao Huddersfield sa 0:2, a i ovaj meč Asmir Begović je odgledao sa klupe.