Premier liga: Strpljivi Liverpool ponovo na vrhu tabele, novi šok za navijače Arsenala

Fudbaleri Liverpoola slavili su na gostovanju Cardiffu u 35. kolu engleske Premier lige rezultatom 2:0, dok je Arsenal na svom terenu poražen od Crystal Palacea rezultatom 0:2.

Liverpool je u Vels stigao pod imperativom pobjede kako bi se vratio na čelo tabele i tako prebacio pritisak na Manchester City, te su do trijumfa uspjeli doći, ali golovima u nastavku.

U prvom poluvremenu nije bilo moguće savladati odličnog Neila Etheridgea, a onda je nakon jednog kornera Georginio Wijnaldum fino pogodio za vodstvo gostiju.

Igrao se 81. minut kada je Mohamed Salah povučen u kaznenom prostoru za što je Martin Atkinson pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač bio je James Milner.

Fudbaleri Arsenala priredili su svojim navijačima novu katastrofu, ovaj put na Emiratesu bolji je bio Crystal Palace rezultatom 3:2.

Gosti su poveli u 17. minuti golom Christiana Bentekea, a Mesut Ozil stvari vraća na početak odmah po otvaranju drugog dijela.

Ipak, za svega sedam minuta Orlovi su postigli dva gola preko Wilfrieda Zahe i Jamesa McArthura i tako došli na korak trijumfa. Topnici su do kraja uspjeli postići još utješni pogodak, a strijelac je bio Pierre-Emerick Aubameyang.