Premier liga: Festival penala i remi Bournemoutha i Wolvesa, Newcastle siguran

U tradicionalnom terminu od 16 časova na terenima engleske Premier lige odigrana su samo dva meča.

Ekipa Bournemoutha remizirala je sa Wolverhamptonom rezultatom 1:1 u prilično interesantnom susretu. Igrao se 14. minut kada je Joshua King pogodio sa bijele tačke za vodstvo domaćih.

Uslijedio je dug period igre bez gola, a onda prava drama u finišu. Raul Jimenez je pogodio sa bijele tačke u 83. minuti za 1:1, a onda su domaći dobili još jednom da šutiraju jedanaesterac. Ovaj put King je promašio i ostalo je 1:1, a bosanskohercegovački reprezentativac Asmir Begović ponovo nije igrao.

Golovima Salomona Rondona i Ayozea Pereza fudbaleri Newcastlea slavili su rezultatom 2:0 protiv prežaljenog Huddersfielda. Stvari su bile za Svrake lakše jer je u 20. minuti Tom Smith dobio direktan crveni karton.