Prekinut sjajan niz Crvene zvezde, Real Madrid upisao sedmu uzastopnu pobjedu

-

Panathinaikos je savladao na gostovanju Galatasaray (79:84). Nakon nekoliko preokreta, krajem druge četvrtine grčki tim je došao do prednosti, koju nije ispuštao do kraja.

Dobru partiju u redovima Panathinaikosa pružili su James sa 18 i Singleton sa 15 poena. Najefikasniji u Galatasarayu bio je Nijemac Pleiss sa 15 poena, a jedan manje je ubacio Micov.

Real Madrid je upisao i sedmu uzastopnu pobjedu u Euroligi savladavši Baskoniju (71:79). Real je gotovo tokom cijelog susreta imao prednost, da bi se krajem trećeg perioda “odlijepio” i sigurno utakmicu priveo kraju.

Baskoniji nije pomoglo ni 20 poena Beauboisa, koji je bio najefikasniji na utakmici. Najraspoloženiji kod Reala bili su Dončić i Taylor sa po 16 poena, a 11 je dodao Ayon.

Anadolu Efes prekinuo je niz Crvene zvezde od sedam uzastopnih pobjede savladavši ih u Beogradu rezultatom 72:86. Rezultat je bio u egalu do kraja druge četvrtine kada je turski tim došao do prednosti i do kraja je samo povećavao.

Brown je ubacio 20 poena, a Thomas 17 u ekipi Anadolu Efesa, dok je kod Zvezde Simonović ubacio 17 poena, iako ga nije slušao šut za tri poena, gdje je imao učinak 1/6.