Prekinut crni niz Tuzlaka: Zilkić sjajnim golom donio pobjedu Slobodi u Vitezu

Sloboda je savladala Vitez na gostovanju sa 0:1 u četvrtom kolu BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine, a jedini pogodak na utakmici postigao je Almedin Zilkić.

Vitez je odmah u prvoj minuti imao priliku. Karić je šutirao, a Muminović odbranio. Nedugo nakon toga pokušao je i Brekalo. Slobodi je poništen pogodak u četvrtoj minuti nakon kornera, a tri minute poslije Ćulum je slabo šutirao glavom.

U 13. minuti Karić je pokušao iz slobodnjaka, Muminoviću je ispala lopta, no otklonjena je opasnost pred golom Slobode. Golman tuzlanskog tima zaustavio je udarac Zukića glavom u 16. minuti. Karić je bio u novoj šansi u 20. minuti, no nije iskoristo veliku grešku gostujuće odbrane.

Đerić je šutirao pored gola u 22. minuti. Sloboda je onda imala nekoliko vezanih šansi. Izblokiran je udarac Zilkića, Grahovac je šutirao pored gola, udarac Ćuluma je odbranio Badrov, kao i onaj Zilkića u 35. minuti.

U nastavku pokušavali su Ćosić i Miletić, da bi u 42. minuti na drugoj strani odlično šutirao Zilkić, ali je Badrov sjajno intervenisao. Prvo poluvrijeme završeno je bez pogodaka. Na početku drugog dijela utakmice izblokiran je udarac Livaje.

Veliku grešku domaća odbrana napravila je u 53. minuti, nakon čega je šutirao Zilkić, ali Brekalo je spasio gol Viteza. Nakon toga pokušao je Tipurić na drugoj strani. Osmanagić je atraktivno šutirao, ali i neprecizno u 64. minuti.

Sloboda je došla do prednosti u 68. minuti kada je sjajan gol postigao Zilkić. Bio je to prvi pogodak Tuzlaka nakon 364 minute, čime je prekinut crni niz. Tim sa Tušnja nakon pogotka imao je priliku preko Smajića. Zilkić je ponovo pokušao u 80. minuti, a Badrov je odbranio.

Desila se veoma zanimljiva situacija pred golom Viteza u 84. minuti. Fudbaleri Slobode su uputili čak pet udaraca u kratkom vremenskom periodu, međutim na kraju su došli samo do kornera. Nakon toga na drugoj strani Miletić je loše šutirao. U finišu Muminović je odbranio Zukiću, nakon čega je Salkić imao veliku šansu za Slobodu, ali ostalo je 0:0 do kraja.

Vitez – Sloboda 0:1 (Zilkić 68’)

Stadion: Gradski stadion (Vitez). Gledalaca: 500. Sudija: Zoran Grbić (Prijedor). Žuti kartoni: Ignjatović, Mehmedagić, Salkić (Sloboda).

VITEZ: Tirić (od 25. minute Badrov), Stanić, Brekalo, Livaja, Karić, Ćosić (od 78. minute Bojo), Miletić, Mamić, Đerić, Vranjić (od 46. minute Tipurić) i Zukić.

SLOBODA: Muminović, Salkić, Đorđilović (od 77. minute Salihović), Todorović, Ordagić, Zilkić, Grahovac (od 55. minute Osmanagić), Mehmedagić, Ćulum, Smajić (od 84. minute Tandir) i Ignjatović.